anulare

Gelul de dus Hamamelis

REZOLVAT
Highlighted
Area Manager

Gelul de dus Hamamelis

Buna ziua tuturor, 

Familia noastra este o mare consumatoare YR ( roll-on, sampon, gel de dus, oja, creme, fond de ten, parfumuri etc ). Credeti-ma, am aproape toate produsele acasa si ma declar fana lor nr 1 pentru totdeauna!!

Am deschis aceasta postare deoarece as dori sa aflu parerile voastre despre Gel de duş delicat HAMAMÉLIS. Am citit ca a fost testat sub control dermatologic pe piele sensibilă, fara alergeni, cu pH neutru pentru piele. Credeti ca l-as putea folosi si pentru bebelusa mea de 9 luni? 

O zi linistita,

Manuela Femeie fericită

• bebelusi
  • gel de dus
  • piele sensibila
5 RĂSPUNSURI
Area Manager
Soluţie

Re: Gelul de dus Hamamelis

Buna @ManuelaC,

eu folosesc de 2 ani incoace pentru fetita mea, care are 3 ani si piele sensibila, samponul Șampon pentru descurcarea părului 3 în 1, deoarece are parul cret si Mască nutri-reparatoare iar pentru corp  Gel de duş delicat HAMAMÉLIS .  Pielea ei arata perfect Emoticon fericit

Community Manager
Soluţie

Bună!

Am cerut şi sfatul unui reprezentant Yves Rocher pentru mai multă siguranţă.

Prin urmare, recomandarea oficială este:

"Vă informăm că produsele noastre nu sunt formulate şi testate pentru copii mai mici de 12 ani. Excepţie fac produsele din gama Hamamelis care pot fi folosite începând cu vârsta de 3 ani, însă nu şi pentru bebeluşi de 9 luni."

Sper să îţi folosească.

Cu drag,

Anca

Etichete (3)
Contributor ☆

Cred că până la 2 ani tb fol produse non alergenice pt copii
Etichete (3)
Contributor ☆

@ManuelaCparerea mea sincera ar fi sa folosesti pentru bebelusa produse din farmacie recomandate de medicul de familie sau de farmacist.
Asteptam ca si cei de la Yves Rocher sa adauge o gama pentru bebelusi cat mai curand.
Sa iti traiasca bebelusa. :*

Area Manager

Buna Catalina,

Raman pe produsele din farmacie. Astept cu nerabdare ca YR sa creeze o gama si pentru pielea bebelusilor. 

Multumesc mult pentru urare, sa iti traiasca si tie puiul, daca ai! Inimă

Etichete (2)