Între prietene FRUMOASE
anulare

Re: Spectacol de teatru caritabil susţinut de copii abandonaţi

Community Manager
Community Manager

Spectacol de teatru caritabil susţinut de copii abandonaţi

• caritabil
  • copii abandonati
  • piesa de teatru
  • spectacol de teatru

Ce însemna pentru tine Crăciunul în copilărie? Pe lângă cadouri, bradul împodobit şi mirosul de cozonaci îţi aminteşti de momentele petrecute alături de părinţi şi bunici? Îţi aminteşti cum pregăteai serbarea la care participau toţi membrii familiei? Pentru copiii abandonaţi este imposibil să clădească aceste amintiri.

Din fericire, există oameni cu suflet mare care pregătesc un spectacol de teatru unde ei sunt actorii principali iar tu poţi fi spectatorul care le poate oferi încredere şi susţinere.

Piesa de teatru pentru care repetă de 3 luni copiii din centrele Mia’s Children şi The Door va avea loc pe 8 şi 9 decembrie la Conservator.

Pe lângă spectacolul de teatru, copiii au pregătit şi o coregrafie creată în totalitate de ei, un număr de magie susţinut de Fun Boy, respectiv Myda. Biletul constă într-o mică donaţie pentru copii în valoare de 35 RON.

Piesa de teatru este organizată de Asociaţia Hai să Ajutăm, în colaborare cu partenerii săi.
Pentru bilete şi rezervări îi puteți contacta pe coordonatorii proiectului: Laura – tel. 0745793046 și Cristi – tel 0732307003.

copiii-abandonati-din-bucuresti-fac-show-mai-bun-decat-banica-jr-body-image-1480931870.jpg

Ne vedem acolo?

2 RĂSPUNSURI
Highlighted
CosminaB Employee
Employee

Ne vedem acolo!! Emoticon fericit

dumigeo
Contributor ☆

In decembrie am participar si eu alaturi de sotul si fetita mea la un spectacol asemanator organizat prin intermediul bisericii si Paula Seling. A fost impresionant si m am simtit cu adevarat implinita.

Top subiecte discutate
  • Să descoperim locuri minunate din România

Bună, tuturor! Întrucât sunt de părere că avem o ţară minunată, care merită descoperită, m-am gândit să facem cunoscute prin intermediul acestei comun...
    10 13
  • Cât de mult iubeşti natura?

Bună! Iubeşti natura, pădurea, florile, aerul curat? Ce faci pentru a o proteja?Căutăm membrul comunităţii cel mai Pasionat de Natură! Postează o imag...
    5 8
  • Unde donam haine si jucarii in Bucuresti?

Buna!Cunoasteti vreun eveniment caritabil in Bucuresti unde se pot dona haine si jucarii pentru copiii nevoiasi? Am strans o multime si nu stiu unde s...
    5 7
  • Sfaturi pentru îngrijirea buchetelor de flori

Bună, fetelor! Întrucât în această perioadă cu siguranţă primiţi multe flori în dar, m-am gândit să facem schimb de sfaturi despre cum le putem menţin...
    8 6
  • Nalba,floarea bunicii

Nalba, frumoasa floare din grădina copilăriei noastre mai împodobeşte şi acum colţurile verzi ale celor mai melancolici dintre noi. Are nevoie de soar...
    2 6